Gazetari Mislimi: Lutjet e Bilall Kasamit, Afrim Gashit dhe Fatmir Limanit e çuan në raund të dytë presidentin e Turqisë

Gazetari nga Tetova, Rami Mislimi në profilin e tij në facebook ka ironizuar me opozitën shqiptare në RMV, të cilët “më të mobilizuar se vet Erdogani ishin” për të përkrahur presidentin aktual turk, Rexhep Taip Erdogan.

“Zgjedhjet në Turqi dhe baksuzllëku i gjunahtarëve
Lutjet e Bilall Kasamit, Afrim Gashit dhe Fatmir Limanit e çuan në raund të dytë presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdoganin.
Fatmir Limani në mes Stambollit tha se luftrat bëhen për fe e jo për komb.
Gashi preu shiritin me Erdoganin e Bilalli e çoi gjithë Lëvizjen BESA dhe komunën në përkrahje për Erdoganin.
Pash një Zot, merreni be me gropat e Tetovës dhe Çairit në raundin e dytë loçkë ju kam mos shkoni në Turqi.😁”/indeks.mk