Grubi uron presidentin turk Erdogan për mandatin e ri të fituar

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka uruar Presidentin turk, Rexhep Tajip Erdogan për mandatin e ri.

Grubi në postimin e tij në faqen zyrtare në Facebook ndër të tjera ka uruar dhe bashkëpunim të ndërsjelltë si aleat të NATO-s.

Postimi i plotë:

Përgëzime Presidentit aktual të Republikës së Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan për mandatin e ri të fituar dhe mbarë popullit turk për mbarëvajtjen e qetë dhe demokratike të zgjedhjeve presidenciale.
Në frymën e miqësisë dhe si aleat në kuadër të NATO-s do të vijojmë bashkëpunimin e ndërsjellë.