Hoxha nga Prizreni thirri protestë kundër DokuFestit, reagon Zana Avdiu: Kjo shoqni ka shku për lesh!

Sot në Prizren, pas namazit të xhumasë, është ftuar një protestë kundër DokuFestit. Thirrjes për protestë i ka bërë jehonë Besim Berisha, kryetar i BIK-ut në Prizren.

Në lidhje me këtë protestë, ka reaguar edhe analistja dhe aktivistja Zana Avdiu.

Ajo ka shkruar se të gjithë energjinë shoqëria e fokuson në shtypjen e tjetrit.

“Nje hoxhe nga Prizreni paska thirre proteste kunder DokuFestit.

Me kane me thirre kunder dhunes, vrasjeve, kunder shtypjes e diskriminimit, ma mire ish kane.” – shkroi ajo.
https://www.facebook.com/1483348196/posts/pfbid02mgs8V6bEfvjKDDMfE7AM5z14C3TqzKu5q9mJnhWjmKMuAGLfxbUhCajpGgQUBV2nl/?mibextid=5eVWNK