I shënoi Milanit, koincidencat e pabesueshme të Manuel Locatellit

Manuel Locatelli ishte protagonist absolut në sfidën Milan – Juventus, që u zhvillua në “San Siro”. Ai shënoi golin e fitores (0-1) në të njëjtën ditë, në të njëjtin stadium, në të njëjtën ndeshje dhe me të njëjtin rezultat si shtatë vite më parë. E vetmja gjë që ndryshon është fanella që ka veshur Locatelli, këtë herë kundër Milanit dhe jo si kuqezi.

Më 22 tetor 2016 ai shënoi golin e tij të parë në Serinë A… kundër Juventusit dhe si lojtar i Milanit. Tani, në vitin 2023, historia ndryshon: ai shënon golin e fitores kundër Milanit… dhe me fanellën e Juventusit.

Të gjitha në të njëjtën datë dhe në të njëjtin stadium, por shtatë vjet më vonë.