Interi prezanton fanellat e reja, konfirmon edhe sponsorët

Interi ka hedhur fanellën e tyre në shtëpi për sezonin 2023-24, duke konfirmuar “Paramount+” si partnerin e tyre të parë të fanellës për edicionin e ri. ‘Nerazzurrët’ sapo kanë shfaqur fotot e fanellës së tyre të re për sezonin 2023-2024 në rrjetet sociale.

Është projektuar nga “Nike” me të cilin Interi kanë nënshkruar së fundmi një marrëveshje të re, të përmirësuar. Fanella e shtëpisë synon të përfaqësojë një klub që ‘po evoluon vazhdimisht’. Interi gjithashtu konfirmoi “Paramount+” si partnerin e tyre “Front Jersey” dhe “eBay”, si sponsorin e mëngëve të klubit për fushatën e re.