Ish-gruaja akuzon këngëtarin e njohur: Shiti bizhuteritë e mia për bixhoz…

Modelja e famshme, Chloe Loughnan ka folur jetën me ish-bashkëshortin e saj, këngëtarin e famshëm, Serdar Ortaç.

Duke folur për varësinë e ish-bashkëshortit ndaj lojërave të fatit, ajo pohoi se Serdar luante bixhoz duke shitur bizhuteritë e saj.

Chloe Loughnan tha: “Ne u divorcuam 4 vjet më parë dhe nuk doja të flisja deri më tani. Heshta sepse lajmet e rreme do të përfundonin, por edhe unë jam njeri. Kur isha e martuar, ai më fliste bukur. Kur u divorcua filloi të fliste keq. Nuk e kam menduar asnjëherë të divorcohem, familja ime nuk do ta pranonte. Unë qaja çdo ditë, por nuk e tregoja ”, tha ajo.

Modelja, e cila pretendon se Serdar Ortaç i shiste edhe bizhuteritë që ia kishte blerë për shkak të varësisë nga bixhozi, tha: “Ish-burri im e donte lojën më shumë sesa mua. Unë bëra gjithçka që të mos luante. I thashë të mos luante bixhoz para martesës. Pra, nuk kisha fëmijë për të shmangur rreziqet dhe nuk i besoja. Serdari luante bixhoz duke shitur bizhuteritë e mia. Ka pasur zënka në të gjitha martesat, por zënkat tona nuk ishin normale. I përgjigjesha kur jemi grindur në ditët e para të martesës, por nuk jam përgjigjur sepse më ka ndrydhur me kalimin e kohës, edhe jashtë na shikonin njerëzit përreth. Pasi u ndava, nuk arrita as të merrja rrobat e mia. Nuk doja as shtëpi e as makinë. Thjesht i kërkova te dërgojë gjerat qe mblodha, por ai as nuk e beri këtë dhe ua dha te tjerëve, vetëm sepse nuk u ktheva”, përfundoi ajo.

Dyshja i dhanë fund martesës së tyre në një seancë në vitin 2019.