Ish-ushtari i UÇK-së ka disa pyetje për Izet Mexhitin

Ish ushtari i Ushtrisë Çlirimtare nga zona e Haraçinës dhe Kumanovës, Shaban Bafqari, nëpëmes një statusi në rrjetet sociale ka lëshuar një varg pyetjesh për Izet Mexhitin.

Duke u bazuar në takimin që Mexhiti s’fundmi para disa muajsh kishte me Lulzim Jasharin, të birin e Komandantit legjendar, Adem Jashari, Bafqari e ka pyetur nëse Mexhiti i ka treguar Jasharit se ky vend mund të lulëzojë edhe pa të, (Mexhitin).

Më tej Bafqari e ka pyetur Mezhitin nëse i ka treguar Lulit se i ka borgj 30.700 euro për ket vend.

Mes tjerash Bafqari, Mexhitit i ka thënë se edhe nëse nuk është ai, dëshmorëve ka kush u del zot.

Reagimi i plotë:

A i tregove djalit Adem Jasharit (Lulit) se edhe pa Ty ki vend lulëzon, Dëshmorëve ka kush ju del zot.
A i ke tregu se Ti i ke borgj 30.700 euro për ket vend..
Tregoj se JO vetem partin por sikur edhe fejen (nrastë se kie) me ndrru borxhi nuk shlyhet.
Mos u ban marak se edhe 2 tjer jan sikur Ti (vetem me cifra ma tvogla), shpejt do ti publikoj.
Tregoj Lulit sa je , patriot”.