Italianët të zemëruar me gruan e re të Kanye West: “Këmisha është kaq transparente dhe mund të shohësh gjithçka, tmerr…”

Reperi dhe stilisti kontrovers Kanye West (46) dhe partnerja e tij e re, Bianca Censori (28), me të cilën dyshohet se u martua, shpesh ecnin rrugëve të Los Anxhelosit në kombinime të çuditshme të modës. Mirëpo, ajo që është normale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka shkaktuar reagime të dhunshme në Firence, shkruan “Daily Mail”.

Thuhet se italianët ishin të indinjuar nga Bianca, e cila ecte nëpër kryeqytetin toskan me një majë të tejdukshme që zbulonte thithkat e saj. Zgjedhjet e saj të modës u quajtën “pa shije” dhe “degustante”.

 

 

Përveç bluzës ajo ka veshur edhe geta ngjyrë bezhë, ndërsa flokët i ka mbuluar me një leckë kafe.

“Kombinim absolutisht pa shije dhe i tmerrshëm. Nuk më intereson si vishet ajo, por duhet të ketë një kod. Mendova se Italia ishte një nga vendet e shumta evropiane ku mund të gjobitesh për veshjen e papërshtatshme”, ka shkruar një italian në rrjetet sociale.

 

Shumë prej tyre kanë theksuar se kultura italiane nuk është e njëjtë me atë të Majamit apo Los Anxhelosit dhe se një veshje e tillë është krejtësisht e papranueshme. Fyerje të shumta janë drejtuar ndaj çiftit të njohur.

 

 

 

Nuk na duhen këto lloj “plehrash” në Itali”, shkruan një përdorues i revoltuar në rrjetet sociale.

Kujtojmë, një ditë më parë, Bianca shëtiti nëpër qytet me geta, në pjesën e sipërme të rrobave të banjës dhe më e çuditshmja nga të gjitha është se ajo ishte zbathur.