Kontratë 10-vjeçare dhe përfitim miliardësh, PSG bën çmenduri për ta blinduar Mbappen

Klubi francez, Paris Saint-Germain thuhet se ka bërë një ofertë marramendëse për Kylian Mbappe me vlerë 1 miliard euro.

Sipas mediumit Defensa Central, PSG i ka bërë një ofertë të pabesueshme Mbappes, me një kontratë 10-vjeçare në tavolinë me vlerë 1 miliard euro.

Kjo do ta lidhte Mbappen me klubin deri në moshën 34-vjeçare dhe në thelb do të funksiononte si një marrëveshje e përjetshme. Do të ishte gjithashtu kontrata sportive më fitimprurëse në histori.

 

Megjithatë, Mbappe raportohet se i ka thënë PSG-së se ai nuk është i motivuar nga paratë dhe ëndërron të luajë për Real Madridin, ku mund të fitojë çdo trofe të mundshëm që ofrohet.