Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 14 deri në 20, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 33 deri në 39 gradë. UV=9
Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe shumë i ngrohtë , do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 38 gradë Celsiusë.