Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot me diell dhe vranësira mesatare të cilat pasdite do të rriten dhe do të ketë kushte për reshje të shiut të përcjella me bubullima. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 7 deri në 23 gradë, Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me diell dhe vranësira mesatare, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të ulet në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 21 gradë Celsiusë.