LAMM: Komunikacioni zhvillohet pa pengesa, pritjet në vendkalimin kufitar “Bogorodicë” deri në 45 minuta

Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë njofton se komunikacioni në vend po zhvillohet pa ndërprerë dhe në rrugë të thata.

Nga LAMM theksojnë se në vendkalimin kufitar në Bogorodicë për dalje nga vendi pritet rreth 45 minuta.

Në vendkalimet tjera nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

Nga atje u rekomandojnë shoferëve që të kenë kujdes me shpejtësinë e automjeteve, veçanërisht nëpër luginat e vendit ku mund të ketë rrëshqitje të dheut. /Telegrafi/