Liga e parë: Kampionati i ri 2023/2024 fillon më 6 gusht Shorti do të hidhet të premten më 21 korrik

Kampionati i ri 2023/2024, në Ligën e Parë të futbollit vendor do të fillon më 6 gusht, ndërsa shorti do të hidhet të premten më 21 korrik. Sistemi i garave do të jetë i njëjti si në kampionatin e kaluar por kësaj radhe do të jetë e kompletuar me 12 ekipe.

Në kampionatin ri 2023/2024, në Ligën e Parë garojnë: KF Struga Trim Lum, FC Shkupi, KF SHkëndija, KF Sileksi, KF Makedonija Gj.P, KF Rabotniçki, KF Tikveshi, KF Bregallnica, KF Pandev Brera, KF Vardari, KF Voska Sport dhe KF Gostivari.

/KlanMacedonia/