Lukaku: “Nuk mendoj se transferimi te Juventusi do të realizohet”

Sulmuesi i Chelseat, Romelu Lukaku u filmua duke folur me një tifoz në Belgjikë dhe pranoi se transferimi i tij i mundshëm te Juventus nuk ka gjasa të ndodhë.30-vjeçari ka qenë i lidhur me një lëvizje në Juve javët e fundit, gjë që i solli atij zemërimin e tifozëve të Interit dhe klubit, duke pasur parasysh negociatat e tyre të vazhdueshme për transferimin e tij.
Nerazzurrët që atëherë kanë konfirmuar se janë tërhequr nga bisedimet me Chelsean pasi nuk kanë ndërmend të nënshkruajnë me Lukakun këtë verë. Juventus raportohet se mbetet destinacioni më i mundshëm për sulmuesin, por sugjerimi është se lëvizja e tij do të kushtëzohej nga shitja e Dusan Vlahovic këtë verë.
Lukaku u filmua duke folur me një tifoz në Belgjikë dje, me tifozin që kërkonte që nëse transferohet te Bianconerët, Lukaku nuk duhet të thotë kurrë “Forza Juve”.
Sulmuesi belg u përgjigj duke thënë: “Jo, jo, kurrë… Nuk mendoj se do të arrihet një marrëveshje”./GazetaBlic Sport