Mehmetaj: Pazar i ndytë! VLEN rreshtohet pa kushte me partinë fashiste VMRO-DPMNE

Analisti i mirënjohur, Lirim Mehmetaj ka reaguar pas deklaratës së kreut të opozitares maqedonse VMRO-DPMNE, Hrisijan Mickoskit i cili tha se BDI ka kusht ndryshimet kushtetuese për pjesëmarrje në qeveri ndërsa VLEN nuk ka asnjë kusht dhe pranon të jetë në qeveri me VMRO-në.

Mehmetaj shkruan se VMRO-së i duhen shqiptarë të dobët që i gjen tek Opozita Shqiptare, ndaj të njejtën pranojnë qeverisje pa asnjë kusht.

1180x200

Ai këto kalkulime i ka quajtur si Pazar i ndytë.

Reagimi i plotë:
Gjithcka e qarte.
Albin Kurti i ka orientuar veglat e veta ne Maqedonine Veriore qe te rreshtohen pa kushte me partine fashiste VV-MRO.
VV-MRO’se i duhen shqiptare te dobet ne qeveri, qe t’i kontrolloje.
Albin Kurtit i duhen shqiptare te dobet ne Maqedoni, qe t’i kontrolloje.
VLEN-it i duhet VV-MRO, qe te “kontrollojne” fitimet e veta.
Cfare pazari i ndyte.