Moment histork, Aleanca për Shqiptarët zyrtarisht pjesë e Frontit Europian

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në tubimin e sotëm në Gostivar nënshkroi marrëveshje për koalicion me kreun e Aleancës për Shqiptarët Ziadin Selën, me çka u zyrtarizua dhe bashkangjitja e kësaj partie me Frontin Evropian

Ky front i bashkuar do të sjelli fitoren e madhe të shqiptarëve, për të cilin doli garantues dhe lideri i BDI-së Ali Ahmeti, për të gjitha sfidat që do t’i paraprijnë këtij fronti në zgjedhjet e dyfishta./Indeks.mk