Mot me diell me temperaturë deri 37 gradë

Moti sot do të jetë me diell dhe i nxehtë me erë të lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi veriperëndimor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri 21 gradë, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 29 deri 37 gradë.

Indeksi UV do të jetë 9.