Moti me diell dhe shumë i ngrohtë, temperatura mbi 40 gradë

Moti sot në mbarë vendin do të mbaj me diell dhe shumë i ngrohtë, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 14 deri në 22, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 34 deri në 42 gradë. UV=10

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe shumë i ngrohtë. Temperatura minimale do të ulet në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 40 gradë Celsiusë. /Alsat.mk