Moti me vranësira dhe reshje shiu.

Moti sot kryesisht me vranësira dhe reshje shiu. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 13 deri në 17 gradë.Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira dhe reshje të përkohshme të shiut. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të ulet në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 16 gradë Celsiusë.