Moti paradite me diell dhe vranësira, pasdite vende vende me reshje shiu dhe bubullima

Moti sot paradite do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite, posaçërisht në pjesët veriore dhe lindore do të jetë jostabil dhe me reshje shiu e bubullima Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri në 17, ndërsa ajo maksimale prej 24 deri në 31 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, paradite me diell dhe vranësira mesatare, pasdite me reshje shiu dhe bubullima. Temperatura minimale do të ulet në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 30 gradë Celsiusë./Alsat.mk