Moti sot

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, ndërsa në disa vende përgjatë Vardarit erë herë pas here e përforcuar nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri në 20, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 27 deri në 35 gradë. Indeksi UV do të jetë 9.

Në Shkup do të mbajë mot me diell me erë të dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të zbresë deri në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 32 gradë.

Në ditët në vijim do të ketë një periudhë të qëndrueshme, të thatë dhe shumë të nxehtë me rritje të ndjeshme të temperaturave.