Moti sot me diell dhe temparatura deri në 33 gradë Celsius

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell. Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga drejtimi jugor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 4 deri 15, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 27 deri 33 gradë celsius.

Deri ditën e enjte moti pritet të jetë i qëndrueshëm, ndërsa nga dita e premte pritet të ketë reshje të shiut./Telegrafi/