Moti sot me diell dhe temperatura deri në 33 gradë Celsius

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira lokale.

Do të fryjë një erë e lehtë nga drejtimi jugor i vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 7 deri 17, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 28 deri 33 gradë celsius.

Nga DPHM njoftojnë se ditën e premte moti do të jetë me shi.