Moti sot me diell dhe temperatura deri në 34 gradë Celsius

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira lokale.

Do të fryjë një erë e lehtë nga drejtimi jugor i vendit.
Temperaturat minimale do të lëvizin prej 6 deri 15, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 29 deri 34 gradë celsius.

Në ditët në vijim moti do të jetë i ngrohtë, ndërsa nga dita e premte do të ketë reshje të shiut.