Moti sot me diell dhe vranësira lokale

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Do të fryjë një erë e lehtë nga pjesa jugore e vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 12 deri 20, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 30 deri 36 gradë celsius.

Deri ditën e premte moti pritet të jetë i qëndrueshëm, ndërsa për fundjavë pritet të ketë reshje lokale të shiut.