Moti sot me diell dhe vranësira

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 26 deri në 34 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj moti ngjashëm, me diell dhe vranësira mesatare dhe me erë të dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet n 17, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 31 gradë Celsiusë.