Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira. Pasdite do të ketë kushte për reshje lokale të shiut.

Në vend do të fryjë një erë e fortë nga drejtime të ndryshme.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 10 deri 16, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 22 deri 28 gradë celsius.

Gjatë javës në orët e mëngjesit moti do të jetë me diell, ndërsa në orët e pasdites do të ketë reshje të shiut.