Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 7 deri 19, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 19 deri 30 gradë celsius.

Në ditët në vijim do të mbajë mot më i freskët me temperatura të ulëta të mëngjesit.