22.8 C
Skopje

MAQEDONI

SPORT

Presidentja Osmani: Dy medalje në një ditë

Distria Krasniqi ka arritur që fitojë medalje të artë në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”, ndërsa Flaka Loxha i ka sjellë Kosovës medaljen e bronztë. Presidentja...

Distria Krasniqi siguron medaljen, kalon në finale të Lojërave Mesdhetare “Oran 2022”

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka kaluar në finalen e madhe të Lojërave Mesdhetare “Oran 2022” që po mbahen në Algjeri. Distria ka arritur edhe...

KOSOVË

Vrasja e 18 vjeçares, çfarë thonë avokatët mbrojtës?

Për rastin që e kishte tronditur opinionin Prokuroria në Ferizaj ka ngritur aktakuzë 25 faqe. Në  të përshkruhen në detaje veprimet e të akuzuarit...

Pupovci: Nuk janë tekstet shkollore fajtore për rezultatet e PISA-s

Zëvendësministri i arsimit në Kosovë, Dukagjin Popovci, lidhur me projektligjin për tekstet shkollore, ka thënë se tekstet shkollore nuk janë fajtore për rezultatet në...

Çitaku: Për disa, ushtarë të mirë janë vetëm ushtarët e vdekur

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës(PDK), Vlora Çitaku ka reaguar në rrjetin sociali Facebook, ku ka thënë se shteti i Kosovës nuk është duke...

Mushkolaj: Ministria e Arsimit po tenton të shtetëzojë recensentët

Analisti Imer Mushkolaj, për projektligjin e teksteve shkollore, ka thënë se Ministria e Arsimit po tenton që ta monopolizojë të drejtën e botimit duke...

SHQIPËRI

Akuzohet ngasësi i dyshuar i kamionit me viktima në Teksas

Ngasësi i dyshuar i kamionit të braktisur në Teksas, me dhjetëra trupa të vdekur brenda, është akuzuar për kontrabandim migrantësh, që ka çuar në...

Gjobë 9.7 milionë dollarë për Samsung Australia për pretendime të rreme për telefonat rezistentë ndaj ujit

Në një raport të Reuters u zbulua se Samsung pranoi se kishte mashtruar blerësit në lidhje me vlerësimet e rezistencës ndaj ujit të disa...
Marketing

LAJMET E FUNDIT

Akuzohet ngasësi i dyshuar i kamionit me viktima në Teksas

Ngasësi i dyshuar i kamionit të braktisur në Teksas, me dhjetëra trupa të vdekur brenda, është akuzuar për kontrabandim migrantësh, që ka çuar në...

Biden zbulon qëndrimin e forcës amerikane në Evropë gjatë samitit të NATO-s

Joe Biden, së bashku me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg kanë renditur lëvizjet e reja të trupave, dërgesave të pajisjeve dhe instalimeve...

Ukrainë: Sulm me raketë në qendrën tregtare

Pas goditjes së qendrës tregtare në Kremenchuk, Ukrainë, ka nisur pastrimi i rrënojave në qendrën tregtare, këtë e ka bërë të ditur kryebashkiaku i...

BOTË

Akuzohet ngasësi i dyshuar i kamionit me viktima në Teksas

Ngasësi i dyshuar i kamionit të braktisur në Teksas, me dhjetëra trupa të vdekur brenda, është akuzuar për kontrabandim migrantësh, që ka çuar në...

Biden zbulon qëndrimin e forcës amerikane në Evropë gjatë samitit të NATO-s

Joe Biden, së bashku me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg kanë renditur lëvizjet e reja të trupave, dërgesave të pajisjeve dhe instalimeve...

OPINIONE

Kush do t’i kujtojë tmerret e Ukrainës?

Linda Kinstler, autorja e “Eja në këtë gjykatë dhe qaj: Si përfundon Holokausti”, përmes një kolume, të publikuar në The New York Times, na...