28.8 C
Skopje

MAQEDONI

SPORT

Lojërat Mesdhetare Oran 2022 kanë përfunduar, Kosova e 16-ta në renditje

Në garat e mbajtura Kosova ka marrë pjesë në sporte të ndryshme. Në garat e këtyre lojrave, “Dardanët” përfunduan në vendin e 16-të pasi i...

Golden Eagle’s Prishtina do të marrë pjesë në “World Streetball Championship”

World Streetball Championship do të zhvillohet më datën 9 dhe 10 korrik në Paris. Në këtë eveniment të madh të ekzibicioneve të basketbollistëve të njohur...

KOSOVË

Parlamenti Evropian e voton rezolutën për Kosovën

Parlamenti Evropian e ka miratuar të mërkurën rezolutën për Kosovën e cila ishte prezantuar nga raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola Von Vramon. Aty...

Arrestohet taksisti në Vushtrri për grabitje të parave të pasagjerit

Një qytetari të Vushtrrisë, të hënën mbrëma, derisa ishte duke shkuar me taksi në Mitrovicë, një pasagjer tjetër me forcë dhe me përdorim të...

Të mërkurën PE-ja voton raportet për Kosovën dhe Serbinë

Deputetët e Parlamentit Evropian, gjatë seancës plenare që do të mbahet të mërkurën e gjashtë korrikut, do të votojnë raportet për Kosovën, Serbinë dhe...

Si pasojë e pandemisë, janë grumbulluar borxhe të tatimit në pronë në disa komuna të Kosovës

Tatimi në pronë është tatim vjetor, të cilën e vendosë komuna. Tatimi në pronë është i aplikueshëm për të gjitha pronat, qofshin ato të paluajtshme...

SHQIPËRI

Për ty që je tu shiku me ble veturë, kjo është oferta që s’bon me lëshu – veç 369€ në muaj

Të gjithë thuajse ëndërrojmë që të kemi veturë të re e të papërdorur, e cila përveç rehatisë, na siguron edhe siguri maksimale e performancë...

Grubi – Koja: Propozimi hap procesin për integrim në BE

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi ka pritur sot në takim shefin...

Parlamenti Evropian e voton rezolutën për Kosovën

Parlamenti Evropian e ka miratuar të mërkurën rezolutën për Kosovën e cila ishte prezantuar nga raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola Von Vramon. Aty...
Marketing

LAJMET E FUNDIT

Arabia Saudite pret një milion vizitorë për ritet fetare të Haxhit

Një milion pelegrinë myslimanë janë mbledhur të mërkurën në qytetin e shenjtë të Mekës në Arabinë Saudite në haxhin më të madh që kur...

Deputetët e braktisin, Boris Johnson në “luftë” për të mbajtur postin e tij

Boris Johnson po mundohet të vazhdojë të mbajë postin e tij si kryeministër i Mbretërisë së bashkuar, pasi dy nga ministrat e tij më...

Mbi 130 persona janë arrestuar për trafikim të qenieve njerëzore në 22 vende të botës

Në një aksion të përbashkët të mbështetur nga Europol, oficerët e enteve evropiane të zbatimit të ligjit dhe autoritetet e inspektoratit të punës kanë...

BOTË

Arabia Saudite pret një milion vizitorë për ritet fetare të Haxhit

Një milion pelegrinë myslimanë janë mbledhur të mërkurën në qytetin e shenjtë të Mekës në Arabinë Saudite në haxhin më të madh që kur...

Deputetët e braktisin, Boris Johnson në “luftë” për të mbajtur postin e tij

Boris Johnson po mundohet të vazhdojë të mbajë postin e tij si kryeministër i Mbretërisë së bashkuar, pasi dy nga ministrat e tij më...

Mbi 130 persona janë arrestuar për trafikim të qenieve njerëzore në 22 vende të botës

Në një aksion të përbashkët të mbështetur nga Europol, oficerët e enteve evropiane të zbatimit të ligjit dhe autoritetet e inspektoratit të punës kanë...

OPINIONE

Kush do t’i kujtojë tmerret e Ukrainës?

Linda Kinstler, autorja e “Eja në këtë gjykatë dhe qaj: Si përfundon Holokausti”, përmes një kolume, të publikuar në The New York Times, na...