Paradite mot me diell, pasdite dhe gjatë natës me reshje lokale shiu dhe bubullima

Moti sot paradite do të jetë me dill me vranësira mesatare. Pasdite dhe gjatë natës në disa vende do të ketë paraqitje të shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullima, lokalisht në formë stuhie. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi juglindor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 9 deri në 28 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 26 deri në 31 gradë.
Në Shkup, informon DPHM, moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare, ndërsa kah fundi i ditës vranësira do të rritet. Gjatë natës në disa pjesë të luginës do të ketë kushte për shi të rrëmbyeshëm. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi juglindor.

Temperatura minimale do të bie deri në 14 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë 30 gradë.

Gjatë gjithë javës do të mbajë mot i ngrohtë, ndërsa në orët e pasdites do të ketë paraqitje të izoluar të shiut dhe bubullima.