Parashikimi i motit për sot

Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje shiu, posaçërisht në pjesët perëndimore te vendit. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi juglindor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 11 deri në 16 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje shiu. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të ulet në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 16 gradë Celsiusë.