Pse aktorja e famshme është kundër filmit të JLo-së?

Jane Fonda dikur luajti vjehrrën që nuk miratonte Jennifer Lopez-in në filmin komedi romantike të vitit 2005 “Monster-in-Law”.Tashmë, aktorja ka folur për zgjedhjet e jetës reale të këngëtares “I’m Real”. Fonda shfaqet në filmin e ardhshëm të Lopez në Amazon Prime Video, “This Is Me… Now: A Love Story”, i cili shoqëron albumin e nëntë.Por pavarësisht pamjes së saj, aktorja e “Book Club” pati hezitimet e saj për shkak të bashkëshortit të J.Lo, Ben Affleck.

“Dua që ta dini se nuk e di plotësisht pse, por ndihem e investuar tek ju dhe Beni, dhe me të vërtetë dua që kjo të funksionojë”, tha Fonda në dokumentarin e ardhshëm “The Greatest Love Story Never Told”, sipas Variety.”

“Megjithatë, kjo është absurde,” shtoi ajo. “Ndjehet shumë sikur po përpiqeni të provoni diçka në vend që thjesht ta jetoni atë.”

E patrazuar nga fjalët e saj, Lopez, 54 vjeç, vetëm qeshi dhe tha: “Ne vetëm po jetojmë jetën tonë”.

Producentja e filmit Elaine Goldsmith Thomas ndau gjithashtu kritikat e saj me Jennifer në lidhje me projektin, i cili do të publikohet të premten, më 16 shkurt.

“Unë jam në Nju Jork dhe ajo më tha, ‘Mendoj se do ta financoj vetë këtë.’ I thashë, ‘Prit, çfarë?’ As që e di se çfarë është.Çfarë po bën?’ u shqetësova. ‘Pse po e ndani historinë tuaj? Është shumë personale. Ndalo.’ Më bëri të mos ndihesha rehat për të”, tha Goldsmith Thomas për Variety.