Ricky Martin thyen heshtjen, flet për herë të parë për divorcin nga Jwan Josef

Ricky Martin ka folur për divorcin e tij nga Jwan Josef, duke thënë se vendimi për t’i dhënë fund martesës së tyre nuk ishte “i fundit”.

Krijuesi i hitit “Livin’ La Vida Loca”, 51 vjeç, muajin e kaluar njoftoi se ai dhe Yosef, 38 vjeç, janë duke u ndarë pas gjashtë vitesh martesë.

“Kur publiku e mori vesh, ne kishim kaluar tashmë një proces të vështirë”, tha Martin për Telemundo.

Foto: Instagram

“Jwan dhe unë do të jemi gjithmonë familje”, tha ai. “Ne kemi dy fëmijë që do t’i rrisim së bashku dhe ky nuk është një vendim i fundit. Ne e kemi planifikuar këtë situatë për një kohë të gjatë, është para pandemisë”.

“Ne shikojmë njëri-tjetrin në sy dhe buzëqeshim, përqafojmë njëri-tjetrin, kalojmë ulje-ngritjet, qajmë së bashku dhe qeshim së bashku”, tha ai, duke shtuar se dyshja janë në marrëdhënie të mira.