Rita Ora dhuron performancë surprizë në spektaklin “Love Island” në Britani të Madhe

Love Island ka sjellë një yll të dytë të madh për të performuar për banorët e ishullit, ndërsa ata janë duke u larguar për një ditë surprizë në një klub plazhi.

Rita Ora do të jetë ylli i fundit që do të hyjë në vilë në një performancë befasuese për banorët e ishullit duke kënduar këngën e saj më të fundit “Praising You”.

Këngëtarja ka argëtuar banorët e ishullit me një seri këngësh, vetëm disa javë pasi Ne-Yo hyri në vilë dhe performoi për konkurrentët.

Në publikimin e ardhshëm të albumit të saj të fundit “You & I”, Rita hyri në vilë për të dhënë një performancë ekskluzive.

Performanca e Ritës u ngacmua në një trailer në fund të episodit të së hënës mbrëma, ku u shfaq edhe prezantuesja Maya Jama.