Rita Ora mahnit me dukjen në Festivalin e 80-të të Filmit në Venecia

Rita Ora bëri një mbërritje të mrekullueshme në natën e hapjes së Festivalit të 80-të Ndërkombëtar të Filmit në Venecia të mërkurën në mbrëmje.

Këngëtarja 32 vjeçe, i la pak imagjinatës me një fustan të zi rrjetë me pika, e cila zbulonte të brendshmet e saj vezulluese, shkruan DailyMail.

Veshjen magjepsëse, Rita e kompletoi me një pallto të bardhë prej gëzofi dhe taka të larta, ndërsa për aksesorë zgjodhi një palë syze dielli të çuditshme.

Rita i stiloi flokët e saj të artë në valë të lirshme, ndërsa aplikoi një gamë makijazhi të bronztë.

Interpretuesja e hitit “Let You Love Me” u shfaq në humor të madh teksa pozonte për foto në një skaf të shpejtë që po e çonte në event.

Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Venecia është festivali më i vjetër i filmit në botë, me edicionin e tij të 80-të që u hap të mërkurën.

Festivali hapet me premierën e filmit italian të Luftës së Dytë Botërore, “Comandante”, me regji të Edoardo De Angelis. Ngjarja do të zgjasë deri më 9 shtator dhe mbyllet me dramën në gjuhën spanjolle të Netflix, “Society of the Snow”.

Festivali zhvillohet në Lido të Venedikut – i ashtuquajturi plazh i Venecias – një ishull i hollë pengues në Lagunën e Venedikut, i cili është një udhëtim i shkurtër me varkë nga qyteti kryesor i Venecias.

Festivali shënon fillimin e sezonit të çmimeve dhe vendos rregullisht favoritët e mëdhenj për “Oscars”. Tetë nga 11 çmimet e fundit për regjisorin më të mirë në “Oscars” shkuan për filmat që debutuan në Venecia.

Ka disa kategori që përbëjnë përzgjedhjen zyrtare të filmave të shfaqur, ku në krye janë ata që konkurrojnë për çmimin e lakmuar “Luani i Artë”.

Filma të rinj nga regjisorë duke përfshirë: Bradley Cooper, Yorgos Lanthimos, David Fincher, Michael Mann, Sofia Coppola, Ava DuVernay dhe Ryusuke Hamaguchi do të konkurrojnë për çmimin prestigjioz.

Yjet dhe regjisorët e filmit tradicionalisht kënaqen duke udhëtuar në qytetin lagunor për të publikuar filmat e tyre. Megjithatë, ky vit do të ofrojë pak më pak shkëlqim se zakonisht, sepse një grevë e aktorëve të Hollywoodit do të pengojë shumë yje të promovojnë punën e tyre këtu.

Drejtori artistik i festivalit, Alberto Barbera, po i jep një fytyrë të guximshme përçarjes së pritshme dhe ka arritur të tërheqë një nga formacionet më të forta në vitet e fundit, duke sfiduar parashikimet e tmerrshme për një mos-shfaqje masive nga prodhime të mëdha në studio.

Rita përndryshe së fundmi performoi në shfaqjen e çmimeve RTL HITS, në ‘Verona Arena’, ku mahniti publikun me interpretimin e saj.