Rita Ora përqafon dhe i flet shqip konkurrentes së “The Voice Australia”, e kuptoi se është nga Kosova

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora është befasuar gjatë audicioneve të “The Voice Australia”, kjo ngase njëra prej konkurrenteve vjen pikërisht nga vendi i saj i lindjes Kosova.

Kur u prezantua Sihana Haxhnikaj e cila jeton në Sidney Rita tha se emri i saj i dukej i njohur, shkruan portali tv21.tv

E pyeti nga është dhe me t’i thënë se vjen nga Kosova, Rita u emocionua dhe shkoi e përqafoi kur Sihana konfirmoi se për mentore e zgjedh atë. Jo vetëm kaq artisjta  nuk hezitoi shkoi, i përshëndeti personalisht familjen e konkurrentes, duke folur shqip me ta./21Media