Sot pritet shi i rrëmbyeshëm në disa rajone të Maqedonisë së Veriut

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe i paqëndrueshëm me shi të rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima. Në fund të ditës vranësirat do të ulen. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri 18, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 22 deri 29 gradë. Indeksi UV do të jetë 7.

Në Shkup moti do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe i paqëndrueshëm me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Në fund të ditës vranësira do të ulet. Temperatura minimale do të bie deri në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 28 gradë.

Në ditët e ardhshme vijon periudhë e motit të qëndrueshëm me rritje graduale të temperaturës ditore.