Të shtëna në Shkup, arrestohet një person

 Policia nga SPB Shkup sot pasdite rreth orës 17:00 kanë privuar nga liria N.E.(43) nga fshati Batinci i Shkupit. Paasi i njejti disa orë më parë në fshatin Studeniçan ka shtënë me armë zjarri në drejtim të B.R. nga Batinci, përcjell zhurnal.mk.

Siç informon Ministria e Punëve të Brendshme, B.R. ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar në spital për ndihmë mjekësore.

SVR Shkup po punon për zbardhjen e rastit.